Apple İPhone XS Cep Telefonu
Phone
Hafta içi
10:00 - 17:00

0850 532 9868

Ürün Kategorileri
media
İphone, istediği her şeyi tek bir cep telefonunda bulmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettikleri telefon modellerinden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Öyle ki kendine özgü bir işletim sistemine sahip olan bu cep telefonu modelinin her yeni çıkanı içerisinde pek çok farklı yeniliği barındırıyor. Böyle olunca da insanlar kendi isteklerini en iyi şekilde ortaya koyabilecek tarzdaki İphone cep telefonlarını inceleyerek bunların arasından seçimlerini yapıyorlar. Apple İphone XS de yine insanların büyük bir merak ile beklemekte oldukları telefonlardan bir tanesi oldu. Bu cep telefonu, İphone X ile aynı ekran oranına yani 5.8 inç ekrana sahip. 


Ekranın en büyük avantajlarından bir tanesi kavramasının ve video izlemenin oldukça kolay olmasını sağlayan oranı. Apple İphone XS cep telefonu, İphone X ile görünüm itibari ile oldukça benzer. Telefonun arka kısmında oldukça minimal düzeyde yer alan dikey bir çift arka kamera bulunuyor. 3 farklı rengi bulunan bu cep telefonunda insanlar uzay grisi, gümüş ve altın renkleri arasından seçimlerini rahatlıkla yapabilirler. Lightning şarj girişi ve düğmeler İphone X’de olduğu gibi aynı yerlerde. Face ID özelliğinin kullanılmasını sağlayan TrueDepth kamerası ön bölümde ufak bir girinti içinde yer alıyor. Dolby Vision, HDR10 desteği ve Super Retina HD OLED ekranın yanı sıra çözünürlük oranı ise 2436 x 1125. 


Cep telefonunda True Tone desteğinin bulunması sayesinde ekran, içerisinde yer aldığı ortamın ışığına göre ton değiştiriyor. Apple tarafından hazırlanmış olan A12 Bionic, yeni jenerasyon Neural Engine teknolojisine sahip. İşlemcinin 8 çekirdeği bulunuyor ve böylelikle saniyede 5 trilyon işlemi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bu özelliği ile Apple İphone XS cep telefonu hali hazırda piyasada bulunan en güçlü telefonlar içerisinde ilk sıralarda kendine yer buluyor. Telefonda iyileştirilen diğer detaylardan biri de İphone X’e oranla pil ömrünün 30 dakika daha fazla dayanması. Telefonun kamerasının İphone X’ten farklı olan özelliklerinden biri, Depth Control. 


Böylelikle Portre Modu fotoğraflarda bokeh yani arka plan bulandırma işlemleri oldukça etkili şekilde yapılabiliyor. Yapılan testler sonrasında da görüldüğü üzere kamera, odaklandığı nesnesin etrafında yer alan kenarları oldukça kolay ve doğru bir şekilde algılamayı başarıyor. Smart HDR özelliği ile beraber ise kişiler aynı anda birden fazla fotoğraf çekebiliyorlar. Sonrasında da fotoğrafların en iyi kısımları bir tek karede toplanarak oldukça dinamik bir çehrenin ortaya çıkartılması sağlanıyor. Böylece Apple İphone XS cep telefonu ile çekilecek olan fotoğraflarda aşırı aydınlık ya da karanlık çekme sorunu ortadan kalkmış oluyor. Ayrıca yapılacak video ve kamera çekimlerinde isteğe bağlı olarak stereo ses kaydı da yapılabiliyor. Sahip olduğu bu özellikler ile beraber cep telefonu, en fazla tercih edilecek telefonlar arasındaki yerini de almış oluyor. 

Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Mail adresiniz paylaşılmaz. Gerekli alanlar işaretlenmiştir.*